Vítejte na našich stránkách!

  Mateřská škola leží na okraji obce asi 100 m od základní školy. Je umístěna ve zděné budově bývalé myslivny, která byla upravena pro potřeby mateřské školy. K budově patří školní zahrada. Budova je vytápěna od roku 2006 plynovým topením.

        

  V budově jsou tyto prostory. Třída, která je rozdělena na jídelní část a na pracovní  kouty (výtvarné a pracovní činnosti, tabule, ponk, hra se stavebnicemi); ložnice, ta je rozdělena na kouty pro námětové hry (obchod, kadeřnictví, domácnost, úkryt, domeček, pohovka) a pro-stor pro pohybové a hudební činnosti (klavír, ribstol, volný prostor). Dále je v budově šatna a předsíňka, kuchyňka (příprava stravování), umývárna, WC a sprchový kout, hračkárna na venkovní hračky, míst-nost na ukládání výtvarného materiálu a místnost na úklidové pro-středky.

 

  Z bývalého půdního prostoru byla v minulých letech vystavěno ještě jedno moderní oddělení, které se skládá z herny, ložnice, kanceláře, kuchyňky, sociálního zařízení a skladovacího prostoru.

 

  Zahrada mateřské školy je vybavena pískovištěm, domečkem, hou-pačkou, průlezkou a přenosnou tabulí na kreslení.  Je zde i bylinko-vá zahrádka. Mateřská škola také využívá tělocvičnu základní školy, fotbalové hřiště, kurty a pozemek základní školy pro pěstitelské úče-ly.

 

Mateřská škola leží v klidné přírodní lokalitě, jsou zde dostupné lesy, rybníky a rozsáhlé louky. Je to prostředí velmi vhodné pro vycházky a výlety, pro poznávání a ochranu přírody.

Aktuálně :

Květen 2020

Vážení rodiče, milé děti,

 vzhledem k opravám komunikací v obci a

 po nastudování propozic MŠMT jsme dopěli k závěru,

 že se mateřská škola otevře ve stejný den jako škola 

 pro první stupeň, tedy 25.5. 2020.

  

Ve Zhoři 5.5.2020                   Richard Března, ředitel školy

Zápis do školky

Duben 2020:

Informace k zápisu do školky naleznete v přílohách

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now